Vyšehrad

1. termín
 Obsazeno
2. termín
 Obsazeno
3. termín
 Obsazeno
Místo srazu:
Vyšehrad, Čertovy kameny
Zobrazit na mapě
Vedoucí výpravy:
Ladislav Varadzin, Ladislav Damašek
Bezbariérový přístup:
Ne

Archeologické léto: detail prohlídky Vyšehrad

Do programu Archeologického léta se tento rok výjimečně zahrnují komentované prohlídky Vyšehradu a to díky stoletému výročí archeologických výzkumů na této lokalitě, které zde začaly v r. 1924. Účastníci budou seznámeni s nejvýznamnějšími objevy na Vyšehradě a při tom budou moci nahlédnout i do míst veřejnosti obvykle nepřístupných.
Chcete vědět, kde se na Vyšehradě nacházel nejstarší známý středověký kamenný palác? Věděli jste, že na Vyšehradě se nachází nejstarší středověký kamenný most ve střední Evropě? Chcete se dozvědět, jakým způsobem archeologie odkrývá stopy po novém politickém programu, který chtěl v Čechách prosadit první český král? A jaký význam měl Vyšehrad pro Karla IV.? Máte-li zájem dozvědět se víc, zaregistrujte se na prohlídku, která potrvá zhruba 1,5 hodiny. Provádět vás bude pracovník vyšehradského pracoviště Archeologického ústavu AV ČR, Praha.

Náročnost: středně obtížná (zvlněný terén, schody).

Lokalita je dostupná z metra Vyšehrad nebo z tramvajových zastávek Albertov, Ostrčilovo náměstí nebo Výtoň. Parkování je možné na placeném parkovišti Jedličkova ústavu  (50° 3’38.74″S, 14°25’27.46″V).

Organizátor akce

Archeologický ústav AV ČR, Praha, v. v. i.

Máte dotazy?

Jsme vám k dispozici každý všední den od 9:00 do 16:00