Jeskyně Pekárna – prohlídka pro rodiny s dětmi

1. termín
 Proběhlo
Místo srazu:
Odpočívadlo u dětského hřiště v obci Hostěnice.
Zobrazit na mapě
Vedoucí výpravy:
Klára Sovová
Bezbariérový přístup:
Ne

Archeologické léto: detail prohlídky Jeskyně Pekárna – prohlídka pro rodiny s dětmi

Netradiční komentovanou prohlídku „Pravěké obýváky“, která zabaví děti i dospělý doprovod. Vydáme se na výlet do jeskyně Pekárna a bude nás zajímat, komu se mohlo takové pěkné místo v pravěku hodit k čemu se využívalo. Bydlel tu někdo? A proč by si pro svůj obývák vybral právě tuto jeskyni? A jak se to vůbec dá dnes zjistit?

Jeskyně Pekárna je nejznámějším jeskynním sídlištěm jižní části Moravského krasu. Byla útočištěm pleistocénní zvěře i lidským obydlím. Umělecké artefakty z doby kamenné proslavily lokalitu v širokém okolí. Stala se zimním útočištěm magdalenienských lovců, nicméně byla jako dočasný úkryt vyhledávána i v době eneolitu, bronzové, halštatské, laténské, římské a v případě ohrožení i v novověku.

Každá z komunit, využívajících jeskyni zde po sobě zanechala stopy. Ty spolu s příčinami proč se jejich volbou stala právě Pekárna, budou tím, o čem si budeme vyprávět.

Nutná pevná obuv, doporučujeme baterku a přilbu (stačí cyklistická). Procházku a program zvládnou odvážné děti od 7 let, ale nudit se nebudou ani mladší sourozenci.

Při rezervaci můžete napsat na mail archeoleto@arub.cz kolik dětí a jakého věku na prohlídku přijdou- přizpůsobíme tomu program.

Více o hradišti jeskyni Pekárna na Wikipedii

Organizátor akce

Muzeum Brněnska, příspěvková organizace
Muzeum Brněnska, příspěvková organizace

Máte dotazy?

Jsme vám k dispozici každý všední den od 9:00 do 16:00