Roztoky u Prahy: Interaktivní Archeologická expozice

1. termín
 Proběhlo
Místo srazu:
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy
Zobrazit na mapě
Vedoucí výpravy:
David Daněček
Bezbariérový přístup:
Ano

Archeologické léto: detail akce Roztoky u Prahy: Interaktivní Archeologická expozice

Archevita – stopami věků našla své místo v objektu původní stodoly Středočeského muzea v Roztokách u Prahy.

Pro návštěvníky je připraveno mnoho zajímavého z období pravěku od původních typů obydlí v měřítku 1:1, přes archeologické nálezy až po rekonstrukce pohřebních celků. Vše je doplněno počítačovými perspektivami a holografickými projekcemi. Na ochozové galerii jsou představeny pravěké exponáty doplněné modelacemi hrobů, vč. videomappingu. Dětského návštěvníka upoutá nejen interaktivní dětský koutek ale i hravé a vzdělávací prvky v podobě infokiosků s rozšířenou informační základnou. Unikátní expozice tak nabízí nezapomenutelný zážitek propojením archeologie s moderními technologiemi a kvalitním edukativním programem.

Každoročně se zapojujeme do Festivalu muzejních nocí, který organizuje Asociace muzeí a galerií České republiky. Letošní 19. ročník probíhá od 19. května do 19. června.
Fenomén Muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

16 – 20 hod. dílna na výrobu smaltovaných šperků
18 a 19 hod. prohlídky zámku se Zdenkou Braunerovou
16 – 22 hod. vstupné do výstav zdarma

Organizátoři akce

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Máte dotazy?

Jsme vám k dispozici každý všední den od 9:00 do 16:00